LATLIT logo LIT full RGB

Tarptautinis projektas
„Pasiruošęs verslui!“
„Ready for Business / ReforB“

Visagino kūrybos namai kartu su pagrindiniu partneriu iš Latvijos Respublikos Jelgavos savivaldybės Latvijos žemės ūkio universitetu ir kitais Lietuvos ir Latvijos partneriais pradeda įgyvendinti Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Pasiruošęs verslui! / ReforB“ („Ready for Business“, kodas Nr. LLI-143). 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Projekto pradžia – 2017 gegužės 1 d.
Projekto pabaiga – 2019 balandžio 30 d.

Visagino kūrybos namų projekto biudžetas – 57 132 €, iš jų Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 48 562 €, Visagino savivaldybės kofinansavimas – 8 570 €.
Bendras projekto tikslas yra palengvinti verslumo tvarų vystymąsi pasienio regione per inovatyvių verslumo paramos sprendimų ir įrankių rinkinį. Partneriai kurs ir organizuos „Simuliacinius žaidimus“, imituojančius realaus gyvenimo situacijas, su kuriomis susiduria dauguma naujai įsteigtų įmonių. Bus organizuojami „Be involved“ seminarai, sukurti pagal interaktyvią „Pasisemk įkvėpimo - Padėk - Pasidalink – Išanalizuok“ koncepciją. Taip pat bus įdiegtas IKT verslo stimuliatorius, imituojantis verslo pradžia ir plėtros procesus.
Projekto tikslinė grupė yra studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir / arba norintys pradėti savo verslą bei naujų įmonių steigėjai.
Projektas peržengia esamas praktikas ir yra naujas bei originalus, kalbant apie jo integruotą požiūrį, kuris apima keletą elementų: a) žaidimais grindžiamo neformaliojo mokymosi principai, b) verslo sričių pagrindiniai principai, c) esamų verslininkų patirtis, d) verslo situacija realiame gyvenime. Toks sprendimų formatas leidžia pažvelgti į verslumą įvairiais aspektais, todėl teikia visapusišką supratimą apie verslą.

Tikimasi, kad projektas atgaivins verslumo aplinką, skatins naujų įmonių ir darbo vietų kūrimą, taip sumažinant nedarbą ir skatinant ekonominę regionų plėtrą.

Pirmas partnerių susitikimas Klaipėdoje
Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

2017 m. gegužės 30 d. Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas) vyko pirmas posėdis dėl projekto LLI-143 „Pasiruošęs verslui!“ („Ready for Business“ / ReforB) pradžios. Projektą remia INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos 2014 – 2020 programa, prioritetas - parama darbo judumui ir užimtumui. Bendras projekto tikslas yra palengvinti verslumo tvarų vystymąsi pasienio regione per inovatyvių verslumo paramos sprendimų ir įrankių rinkinį. Partneriai (LŽŪU Ekonomikos fakultetas ir socialinė raida LV, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas LT, Daugpilio universitetas LV, Visagino kūrybos namai LT, Ventspilio jaunimo taryba LV, VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras LT) kurs ir organizuos “Simuliacinius žaidimus”, imituojančius realaus gyvenimo situacijas, su kuriomis susiduria dauguma naujai įsteigtų įmonių. Bus organizuojami „Be involved“ seminarai, sukurti pagal interaktyvią „Pasisemk įkvėpimo - Padėk - Pasidalink – Išanalizuok“ koncepciją. Taipogi bus įdiegtas IKT verslo stimuliatorius, imituojantis verslo pradžią ir plėtros procesus. Projekto tikslinė grupė yra studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir / arba norintys pradėti savo verslą bei naujų įmonių steigėjai. Projektas peržengia esamas praktikas ir yra naujas bei originalus, kalbant apie jo integruotą požiūrį, kuris apima keletą elementų: žaidimais grindžiamo neformaliojo mokymosi principai, verslo sričių pagrindiniai principai, esamų verslininkų patirtis, verslo situacija realiame gyvenime. Toks sprendimų formatas leidžia pažvelgti į verslumą įvairiais aspektais, todėl teikia visapusišką supratimą apie verslą. Planuojama, kad 12-15 naujų įmonių bus įsteigta kaip projekto veiklos rezultatas.Susitikimo metu buvo aptartas kiekvieno dalyvaujančio projekte partnerio užduotys, taip pat bendradarbiavimo principai ir tikslai.

Pradedama vykdyti tarptautinio projekto anketavimą
Utenos regiono tikslinei grupei sudaryti

2017 birželio ir liepos mėnesiais Visagino kūrybos namai kaip projekto partneris vykdo anketavimą Utenos regiono tikslinei grupei sudaryti. Šio anketavimo tikslas išnagrinėti Utenos regiono verslo pliusus ir minusus bei pateikti anketas pagrindiniams partneriams, kurie išnagrinės ir kurs „Be involved“ seminarus, verslo stimuliatorius, imituojančius verslą.

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu

Tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!“
anketavimo metu buvo sudaryta tikslinė grupė

Tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!“ šių metų birželį ir liepą buvo apklaustą 10 įmonių skirtingų veiklos krypčių bei organizacijų dydžių. Anketą sudarė bendri klausimai apie įmonę, kaip ji susiformavo ir kokie sunkumai buvo įmonių formavimo metu. Anketos tikslas – vadovų pasiūlymai, kurie yra susiję su individualios veiklos organizavimu, į kuriuos turėtų atsižvelgti pagrindiniai partneriai prieš parengiant tikslinės grupės seminarus, verslo stimuliatorius, imituojančius verslą, žaidimus.

Apklausą sudarė: MB „MAKOŠA“ – siuvimo ateljė ir parduotuvė po vienu stogu. Susikūrė 2012 m ir jau daugiau nei 5 metus sėkmingai dirbama savo mylimą darbą. Misija - kurti ir teikti grožį, gėrį bei harmoniją Jums ir Jūsų namams. www.makosa.lt

UAB „Angelo Kelionės“ – turizmo agentūra įsteigta 2006 m., direktorė Anna Muravskaja. Teikia kelionių organizavimo paslaugas, parduoda poilsinių ir pažintinių kelionių paketus, autobusų ir lėktuvų bilietus, priima dokumentus vizoms į Rusiją ir Baltarusiją įforminti, teikia kelionių draudimo bei kitokių draudimo rūšių paslaugas. www.angelokeliones.lt

VšĮ „Kūno laboratorija“ – įkurta 2017 m. veiklos sritys sveikos gyvensenos, mitybos būdas bei kūno tobulinimas. Pritaiko patikrintus metodus, kurie padeda sveikai maitintis ir pagerina savijautą.

Individuali veikla Aleksandr Dreko – įkurta 2013 m. vykdo maksimaliai greitai ir labai kokybiškai kasečių pildymo, kompiuterių remonto ir ofiso technikos aptarnavimo pilną paslaugų spektrą. Kiek vienai kasetei suteikiama garantija juos resursų kiekiui. print4all.lt

UAB „GANDRAS ENERGOEFEKTAS“ – įkurta 1989 m. Visagine, vadovaujant generaliniam direktoriui Dmitrij Podčernin ir vykdo savo veiklą Baltijos ir Rusijos šalių rinkose. Tiekdami ENERGETINĘ ĮRANGĄ, parduodami energijos EKONOMIJĄ, mes SUMAŽINAME mūsų užsakovų GAMYBINES IŠLAIDAS. Visa tai pasiekiama projektuojant, montuojant ir paleidžiant šiuolaikinę, aukštos kokybės ir patikimą įrangą, apmokant personalą. www.gandras.net

UAB „Kogus“ – įsteigta 1992 m. viduryje. UAB ,,Kogus" gamina sušaldytus pusgaminius (koldūnus, virtinius, lietinius blynelius ir kita produkcija su įvairiais įdarais). Šiuo metu įmonės produkcija gerai žinoma Lietuvos vidaus rinkoje, o taip pat didelė produkcijos dalis eksportuojama į užsienį. Nuolat vykdomas darbas dėl pardavimų geografijos išplėtimo. www.kogus.lt

MB „Ksiuša“ – įkurta 2014 m. vaikiškų drabužių parduotuvė, plečianti savo veiklą.

UAB Visagino Monika – įkurta 1999 m. parduotuvė prekiauja kanceliarinėmis, raštinės prekėmis bei suvenyrais. Įmonė įsikūrusi Visagino bei Zarasų miestuose. Bendradarbiauja su daugelių miestų partneriais. Didelis prekių pasirinkimas.

UAB „Saleksas“ – įkurta 2013 m. jauna, energinga įmonė. Pagrindinis tikslas - padaryti taip, kad pirkimas būtu maksimaliai naudingas klientams. Darbo tikslas – sutaupyti kliento resursus, tokius kaip pinigai ir laikas. www.detali.lt

UAB „Svertas“ – įkurta 1991 metais. Per daugiau nei 20 sėkmingos veiklos metų įrodė užsakovams iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos savo aukštą kompetenciją ir patikimumą. www.svertas.eu

Pirmas tikslinių grupių susitikimas Ventspilio mieste

2017 m. rugsėjo 28 d. Ventspilio jaunimo namuose (Kuldigos g. 13, Latvija) vyko pirmas „Be involved“ seminaras, sukurtas pagal interaktyvią „Pasisemk įkvėpimo - Padėk - Pasidalink – Išanalizuok“ koncepciją, kurį organizavo Latvijos partneris - asociacija „Ventspils jaunimo taryba“. Seminaras yra „Interrreg Latvia-Lithuania LLI-143“ „Pasiruošęs verslui! / ReforB“ („Ready for Business“) projekto dalis.

Projekto tikslinė grupė yra studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir / arba norintys pradėti savo verslą bei naujų įmonių steigėjai.

Seminaro metu savo verslo idėjas pristatė keturi verslininkai. Jie dalinosi savo sėkmės istorija, ir kodėl nusprendė pradėti savo verslą.

Daugelį itin sužavėjo 30-mečio verslininko iš Liepajos (Latvijos) Artis Daugins istorija. Jis įkūrė kompaniją „Blue Shock Bike“ ir gamina elektra varomus dviračius, bei elektrines „go-kart“ mašinas. Nors iš pradžių Arčiu niekas netikėjo, o bankai nesuteikė paskolų, jis nenuleido rankų ir siekė užsibrėžto tikslo. Dabar Artis sėkmingai plečia savo verslą ne tik Latvijoje, bet ir užsienio rinkoje.

Endijs Apse pristatė savo dviračių nuomos ir kavinės „Oranžā Velonoma“ verslą. Įdomu tai, kad jis ne tik nuomoja dviračius, bet remontuoja ir modifikuoja juos nesezono metu. Jo verslas – tai labiau hobis (jis turi kitą pastovų darbą).

Pasak trečio verslininko Oskaro Bierants, turinčio namų pyragaičių kepyklėlę „Bitīte“. „Tai viena iš geriausių vietų Ventspilyje, kurioje galima atsigerti puodelį arbatos arba kavos su šviežiai iškepta bandele“. Tai šeimos verslas ir vienintelis jos uždarbis.

Roberts Skutelis – profesionalus vestuvių fotografas. Jis gali pagauti tinkamą kadrą ir perduoti emocijas. Jaujnvedžiai turi galimybę gauti ne tik geras nuotraukas, bet ir nuotraukų albumą.

Po verslininkų pristatymų visi seminaro dalyviai buvo paskirstyti į 4 grupes. Kiekvienos grupės tikslas buvo aptarti kiekvieną pristatytą verslą ir suformuoti kiekvienam verslininkui 1 pozityvią ir 1 negatyvią jo verslo eigą. Po prezentacijų aptarimo buvo padarytos išvados.

Be to, potencialūs nauji verslininkai dalinosi savo verslo idėjomis ir aptarė jų privalumus ir trūkumus su seminaro dalyviais.

Norime padėkoti „Ventspils jaunimo tarybai“ už puikų seminaro paruošimą.

„Kiekvienam žmogui duota užtektinai jėgų įvykdyti tai, kuo jis yra įsitikinęs“ ( J. V. Gėtė).

Pirmas testas verslo simuliacinio žaidimo

Tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!“ (Ready for Business/ ReforB) partneriai ir jų suburtos komandos gruodžio 13 d. susitiko Jelgavoje (Latvija). Studentai, neseniai įsteigtų įmonių vadovai ir savo verslą netolimoje ateityje planuojantys kurti jauni žmonės testavo šiuo metu projekto rėmuose kuriamo verslo simuliacinio žaidimo pilotinę versiją. Žaidimo užduotys apėmė įvairius mažmeninės prekybos aspektus. Grupės buvo vertinamos atsižvelgiant į šiuos pagrindinius kriterijus: komunikaciją, inovatyvumą, streteginį mąstymą ir pasiūlytų sprendimų scenarijų įvairovę.

Renginių kalendorius

Sausis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Artėjantys renginiai

Nėra renginių

Mūsų partneriai

Visagino
savivaldybė11 bigVKC logo gera e1365283118701TTS logoirvpjh4330Interreg V-A Latvia – Lithuania Programme 2014-2020
visaginietis.lt